XP Power Switching Power Supply, ECH450PS19 19V dc, 23.7A, 450 W, Input 264V ac to 264V ac
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
19V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Screw
Power
450W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
23.7A
Maximum Operating Temperature
70°C
Weight
0.86lb
Standards/Approvals
RoHS
Efficiency
93%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
ECH450
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
264V ac
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
EGP 16,564.00
EGP 16,564.00 Each (ex VAT)
EGP 16,564.00
EGP 16,564.00 Each (ex VAT)
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
19V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Screw
Power
450W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
23.7A
Maximum Operating Temperature
70°C
Weight
0.86lb
Standards/Approvals
RoHS
Efficiency
93%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
ECH450
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
264V ac