TE Connectivity HSA50100RJ 5 %
brand-logo
View all in Chassis Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Product details
50W Aluminium housed wirewound resistor, HSA Series
Braking resistor
Balancing resistor
Capacitor charging & discharging
Crowbar
Filter
Electrical Machinery general use
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO, 100 Ω 50 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
EGP 416.00Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
EGP 903.00
EGP 903.00 Each (ex VAT)
TE Connectivity HSA50100RJ 5 %
EGP 903.00
EGP 903.00 Each (ex VAT)
TE Connectivity HSA50100RJ 5 %
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Product details
Braking resistor
Balancing resistor
Crowbar
Filter