TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply (SMPS), ZWS100AF-24/J, 24V dc, 4.3A, 103W, 1 Output, 120 → 370 V
RS Stock No.: 285-153Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: ZWS100AF-24/J
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Output Voltage
24V dc
Output Current
4.3A
Power Rating
103W
Number of Outputs
1
Input Voltage
120 → 370 V dc, 85 → 265 V ac
Mounting Type
Open Frame
Package Type
Open Frame
Length
222mm
Width
62mm
Depth
35mm
Efficiency
81%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
380g
Maximum Temperature
+70°C
Country of Origin
Japan
Product details
ZWS-AF Series, Single Output, 50 to 150 W
Open frame switching power supplies
Switch Mode - TDK-Lambda
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS100BAF-24, 4.3A
EGP 10,626.00Each (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
P.O.A.
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS100BAF-24, 4.3A
EGP 10,626.00Each (ex VAT)
Technical Document
Specifications
Output Voltage
24V dc
Output Current
4.3A
Power Rating
103W
Number of Outputs
1
Input Voltage
120 → 370 V dc, 85 → 265 V ac
Mounting Type
Package Type
Length
222mm
Width
62mm
Depth
35mm
Efficiency
81%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
380g
Maximum Temperature
+70°C
Country of Origin
Japan
Product details