Panasonic 33kΩ Metal Oxide Through Hole Fixed Resistor 3W ±5% ERG3SJ333
P.O.A.
Each (In a Box of 1000) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
Technical Document
Specifications
Brand
PanasonicResistance
33kΩ
Power Rating
3W
Tolerance
±5%
Technology
Metal Oxide
Series
ERG
Maximum Operating Temperature
+200°C
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Minimum Operating Temperature
-55°C