S8BA-24D24D480LF, Stock Number 1113550
24 V dc input and output, 20A output current, 480 W (400 W use as a UL compliant type)
Safety and Storage.
Vibration resistance
JIS C 60068-2-6 compliant. 5 to 8.4 Hz amplitude: 3.5 mm, 8.4 to 150
Hz acceleration rate: 9.8 m/s2 3 directions for 100 minutes
Shock resistance JIS C 60068-2-27 compliant. 147 m/s2, 3 times in 3
directions
Storage temperature -20°C to +55°C. (90% no condensation)
Operating temperature 0°C to +55°C. (90% no condensation)
Product Application Information
Stock information temporarily unavailable.
EGP 105,035.00
EGP 105,035.00 Each (ex VAT)
1
EGP 105,035.00
EGP 105,035.00 Each (ex VAT)
Technical Document
Specifications
Brand
OmronProduct Type
Uninterruptible power supply
Output Voltage
24V dc
Input Voltage
24V dc
Mount Type
DIN Rail
Depth
100mm