MEAN WELL 24V dc Input DIN Rail Buffer Module DBUF40-24
Product Type
Buffer Module
Current
4A
Output Voltage
22V dc
Input Voltage
24V dc
Mount Type
DIN Rail
Backup Time
25s
Length
125.2mm
Depth
114.9mm
Standards/Approvals
Width
63mm
Series
DBUF40-24
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
EGP 15,669.00
EGP 15,669.00 Each (ex VAT)
EGP 15,669.00
EGP 15,669.00 Each (ex VAT)
Product Type
Buffer Module
Current
4A
Output Voltage
22V dc
Input Voltage
24V dc
Mount Type
DIN Rail
Backup Time
25s
Length
125.2mm
Depth
114.9mm
Standards/Approvals
Width
63mm