Delta Electronics Power Supply, PMT-24V150W2BA 24V dc, 6.25A, 150 W, Input 90V ac to 132V ac
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Product Type
Power Supply
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Screw
Power
150W
Minimum Operating Temperature
-30°C
SMPS Output Current
6.25A
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
RoHS
Width
30mm
Length
152.5mm
Efficiency
89%
Maximum Input Voltage
132V ac
Series
PMT2
Output Current
6.25A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
90V ac
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
EGP 2,440.00
EGP 2,440.00 Each (ex VAT)
EGP 2,440.00
EGP 2,440.00 Each (ex VAT)
Product Type
Power Supply
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Screw
Power
150W
Minimum Operating Temperature
-30°C
SMPS Output Current
6.25A
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
RoHS
Width
30mm
Length
152.5mm
Efficiency
89%
Maximum Input Voltage
132V ac
Series
PMT2
Output Current
6.25A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
90V ac